Nasza aplikacja Chopin in Warsaw (Android i iOS) znalazła się w gronie czterech aplikacji nominowanych do Mobile Trends Awards 2015 w kategorii „Aplikacja/strona mobilna – podróże i komunikacja”! W tym roku nagrody zostaną przyznane po raz piąty, wśród dotychczasowych laureatów są m.in. TVN, Red Bull, Onet, mBank, TVP.

Zwycięzcy zostaną wybrani przez kapitułę konkursową złożoną z ekspertów w dziedzinie technologii mobilnych, m.in. Monikę Mikowską (jestem.mobi), Łukasza Kłosowskiego (GoMobi.pl) i Filipa Miłoszewskiego (Listonic). Więcej informacji na temat wydarzenia: 2016.MobileTrends.pl.

Internauci przyznają nagrodę specjalną w każdej kategorii. 18-29 stycznia odbędzie się dodatkowe głosowanie– dodatkowo zwycięzcy otrzymają dwa punkty ekstra do punktacji przyznanej przez kapitułę. Zachęcamy do oddawania głosów: http://2016.mobiletrends.pl/glosowanie Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali Mobile Trends Awards, która odbędzie się 18 lutego w Krakowie – trzymajcie kciuki!

Aplikacja Chopin in Warsaw została stworzona na zamówienie Stołecznego Biura Turystyki w ramach projektu promującego życie i twórczość najpopularniejszego polskiego kompozytora. Dzięki niej warszawiacy i turyści z całego świata mogą zobaczyć Warszawę… z pierwszej połowy XIX wieku. Technologia Rozszerzonej Rzeczywistości umożliwia nałożenie na obraz z kamery telefonu archiwalnych zdjęć lub rekonstrukcji 3D miejsc związanych z biografią Fryderyka Chopina. Dzięki beaconom oraz nagraniom z opisami miejsc aplikacja pełni rolę multimedialnego przewodnika po „Warszawie Chopina”. Dostępna jest w aż siedmiu wersjach językowych.