Nasze projekty

project-1

MyDay

Pokaż swój dzień - aplikacja społecznościowa.
project-1

Chopin in Warsaw

Odkryj Warszawę Chopina z przewodnikiem po miejscach związanych z kompozytorem.

project-1

Ptaki w mieście

Aplikacja mobilna jest nawigacją po ścieżce edukacyjno-przyrodniczej dzielnicy Torunia oraz bazą wiedzy nt. najpopularniejszych gatunków ptaków.
project-1

Wilanów Guide

Oficjalna aplikacja mobilna Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.


Co możemy dla Ciebie zrobić?

Jak pracujemy?

……….

Co słychać?

Bądź na bieżąco!

……….

Zapraszamy na cyfrową wystawę wielkopolskich muzeów!

Dzięki projektowi Muzea Wielkopolski, kolejnej naszej realizacji, można bezpłatnie i nie ruszając się z domu obejrzeć najciekawsze zabytki z muzeów regionu! Głównym elementem projektu, zapoczątkowanego przez Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, jest portal edukacyjny – dostępny pod adresem www.muzeawielkopolski.pl. Funkcjonalności strony uzupełnia aplikacja mobilna dostępna na systemy Android i iOS (w trakcie publikacji).

Głównym celem projektu jest udostępnienie muzeom narzędzia, za pomocą którego mogą zainteresować swoją ofertę szeroką publiczność i tym samym rozpowszechnić wiedzę nt. bogactwa kulturalnego Wielkopolski. Muzea-partnerzy będą mogły publikować treści bezpłatnie za pomocą panelu CMS.

Celem projektu jest również zwiększenie dostępności zasobów muzealnych oraz zachęcenie do kontaktów z kulturą także najmłodszych gości. Z tego powodu przy wybranych eksponatach umieszczone są kolorowanki stworzone specjalnie dla nich.

MobileMS, oprócz portalu i aplikacji na dwa systemu, zrealizowało również serię filmów promujących projekt, które można obejrzeć na kanale YouTube.

Miło nam również poinformować, że ukazały się już pierwsze wzmianki w mediach: https://wtkplay.pl/video-id-36025-bilans_u_podstaw (materiał dotyczący projektu zaczyna się ok. 9:50 min).

Muzea Wielkopolski to kolejny projekt realizowany przez MobileMS, którego celem jest prezentacja zdigitalizowanych eksponatów na szeroką skalę. W 2013 roku zakończyliśmy z sukcesem projekt Wirtualne Muzea Małopolski, który wówczas liczył ponad 700 obiektów, w tym wiele eksponatów 3D! Więcej na temat WMM można przeczytać w naszej prezentacji.

Zapraszamy na 4Developers Łódź 2017!

 

„Od pomysłu do komercjalizacji – czy naprawdę jesteś na to gotowy?” – zapyta początkujących i przyszłych przedsiębiorców Michał Stefański. Nasz CEO wystąpi podczas łódzkiej edycji największego festiwalu technologicznego w Polsce, 4Developers Łódź 2017! O randze wydarzenia świadczy fakt, że do udziału w konferencji zapraszani są sami wpływowi eksperci IT.

Michał wszystko, o czym opowie podczas prelekcji przetestował na własnej skórze. Jako jeden z pierwszych wprowadził na rynek m.in: aplikacje i strony mobilne, QR kody, bluetooth marketing → beacony, zautomatyzowany planer wycieczek turystycznych, zdigitalizowane gry miejskie, generator aplikacji mobilnych, AR i VR. Wystąpi 9 listopada, o godz. 11.00 w Bionanopark.

4Developers to interdyscyplinarny festiwal technologiczny dla programistów, który składa się z różnorodnych ścieżek tematycznych prowadzonych w kameralnych grupach. Idea wydarzenia to tworzenie przestrzeni sprzyjającej aktywności specjalistów – wymianie wiedzy i doświadczeń członków społeczności IT w ramach merytorycznych ścieżek tematycznych. Agenda znajduje się na stronie: lodz.4developers.org.pl.

Przeszkolimy z programowania ponad 700 nauczycieli!

 

Bardzo miło nam poinformować, że wspólnie z Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej i pozostałymi partnerami, przeszkolimy setki nauczycieli z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Pięć naszych wniosków, złożonych w ramach  Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”, zostało pozytywnie ocenionych! W trakcie projektu nauczyciele i dzieci z klas 1-3 zdobędą nowe umiejętności, a szkoły niezbędny sprzęt – tablety oraz zestawy klocków do nauki programowania, Lego WeDo.

Jednocześnie zapraszamy kolejne szkoły do udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania! Wystarczy wysłać krótką deklarację – szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.KodDoPrzyszlosci.pl. Czekamy na zgłoszenia do 20 października.

Pokaż mapę Ukryj mapę

Skontaktuj się z namiGdzie nas znaleźć?

MobileMS
al. T. Kościuszki 80/82,
piętro X
90-437 Łódź
tel. 882 143 449
fax 42 203 94 51