Nasze projekty

project-1

MyDay

Pokaż swój dzień - aplikacja społecznościowa.
project-1

Chopin in Warsaw

Odkryj Warszawę Chopina z przewodnikiem po miejscach związanych z kompozytorem.

project-1

Ptaki w mieście

Aplikacja mobilna jest nawigacją po ścieżce edukacyjno-przyrodniczej dzielnicy Torunia oraz bazą wiedzy nt. najpopularniejszych gatunków ptaków.
project-1

Wilanów Guide

Oficjalna aplikacja mobilna Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.


Co możemy dla Ciebie zrobić?

Jak pracujemy?

……….

Poszukiwany, poszukiwana!

Co słychać?

Bądź na bieżąco!

……….

Inauguracja projektu dla Muzeum Narodowego w Krakowie

W miniony wtorek, 20 marca 2018 r., w gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, na której MobileMS zostało oficjalnie zaprezentowane jako wykonawca portalu do prezentacji zdigitalizowanych eksponatów z kolekcji MNK. Naszym przedstawicielem na wydarzeniu był Łukasz Ściebior – koordynator projektu. Portal jest częścią projektu „Bliżej kultury. Cyfryzacja reprezentatywnych kolekcji jednego z najstarszych i największych muzeów w Polsce – Muzeum Narodowego w Krakowie dla e-kultury i e-edukacji”.

Uczestnicy konferencji mieli niecodzienną okazję zwiedzenia Pracownik Fotografii MNK, gdzie prowadzony jest proces digitalizacji, którego efekty będzie można podziwiać na portalu.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów, co potwierdzają liczne publikacje, m.in.:

Gazeta Krakowska http://www.gazetakrakowska.pl/kultura/a/muzeum-narodowe-w-krakowie-bedzie-udostepniac-swoje-zbiory-w-internecie-na-wirtualna-platforme-trafi-130-tys-z-ponad-800-tys,13024409/

TVP Kraków: https://krakow.tvp.pl/36461069/powstanie-portal-z-dzielami-sztuki-z-kolekcji-muzeum-narodowego

RMF Classic: http://www.rmfclassic.pl/informacje/Obraz,12/MobileMS-zwyciezca-przetargu-na-stworzenie-portalu-sluzacego-do-prezentacji-zasobow-cyfrowych-Muzeum-Narodowego-w-Krakowie,34487.html

Radio Kraków: http://www.radiokrakow.pl/kultura/w-lipcu-przyszlego-roku-krakowskie-muzeum-narodowe-bedzie-miec-nowa-platforme-cyfrowa/

Rozpoczynamy współpracę z Muzeum Narodowym w Krakowie!

Bardzo miło nam poinformować, że do grona naszych klientów dołączyło jedno z największych i najstarszych muzeów w Polsce – Muzeum Narodowe w Krakowie. W wyniku naszej współpracy powstanie platforma www służąca do prezentacji ponad 130 tysięcy zdigitalizowanych eksponatów!

Celem projektu jest udostępnienie zbiorów muzealnych możliwie najszerszemu gronu odbiorców. Oprócz przeglądania wirtualnej kolekcji użytkownicy będą mieli również możliwość tworzenia własnych kolekcji i udostępniania ich. Dzięki przystępnej formie prezentacji eksponatów platforma przyczyni się do rozpowszechnienia wiedzy nt. wyjątkowej oferty kulturalnej Muzeum Narodowego w Krakowie.

Współpraca z Muzeum Narodowym w Krakowie to kolejny projekt – po Wirtualnych Muzeach Małopolski i Muzeach Wielkopolski, którego celem jest udostępnienie kolekcji muzealnych w Internecie.

Zapraszamy na cyfrową wystawę wielkopolskich muzeów!

Dzięki projektowi Muzea Wielkopolski, kolejnej naszej realizacji, można bezpłatnie i nie ruszając się z domu obejrzeć najciekawsze zabytki z muzeów regionu! Głównym elementem projektu, zapoczątkowanego przez Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, jest portal edukacyjny – dostępny pod adresem www.muzeawielkopolski.pl. Funkcjonalności strony uzupełnia aplikacja mobilna dostępna na systemy Android i iOS (w trakcie publikacji).

Głównym celem projektu jest udostępnienie muzeom narzędzia, za pomocą którego mogą zainteresować swoją ofertę szeroką publiczność i tym samym rozpowszechnić wiedzę nt. bogactwa kulturalnego Wielkopolski. Muzea-partnerzy będą mogły publikować treści bezpłatnie za pomocą panelu CMS.

Celem projektu jest również zwiększenie dostępności zasobów muzealnych oraz zachęcenie do kontaktów z kulturą także najmłodszych gości. Z tego powodu przy wybranych eksponatach umieszczone są kolorowanki stworzone specjalnie dla nich.

MobileMS, oprócz portalu i aplikacji na dwa systemu, zrealizowało również serię filmów promujących projekt, które można obejrzeć na kanale YouTube.

Miło nam również poinformować, że ukazały się już pierwsze wzmianki w mediach: https://wtkplay.pl/video-id-36025-bilans_u_podstaw (materiał dotyczący projektu zaczyna się ok. 9:50 min).

Muzea Wielkopolski to kolejny projekt realizowany przez MobileMS, którego celem jest prezentacja zdigitalizowanych eksponatów na szeroką skalę. W 2013 roku zakończyliśmy z sukcesem projekt Wirtualne Muzea Małopolski, który wówczas liczył ponad 700 obiektów, w tym wiele eksponatów 3D! Więcej na temat WMM można przeczytać w naszej prezentacji.

Pokaż mapę Ukryj mapę

Skontaktuj się z namiGdzie nas znaleźć?

MobileMS
al. T. Kościuszki 80/82,
piętro X
90-437 Łódź
tel. 882 143 449
fax 42 203 94 51