Dzięki projektowi Muzea Wielkopolski, kolejnej naszej realizacji, można bezpłatnie i nie ruszając się z domu obejrzeć najciekawsze zabytki z muzeów regionu! Głównym elementem projektu, zapoczątkowanego przez Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, jest portal edukacyjny – dostępny pod adresem www.muzeawielkopolski.pl. Funkcjonalności strony uzupełnia aplikacja mobilna dostępna na systemy Android i iOS (w trakcie publikacji).

Głównym celem projektu jest udostępnienie muzeom narzędzia, za pomocą którego mogą zainteresować swoją ofertę szeroką publiczność i tym samym rozpowszechnić wiedzę nt. bogactwa kulturalnego Wielkopolski. Muzea-partnerzy będą mogły publikować treści bezpłatnie za pomocą panelu CMS.

Celem projektu jest również zwiększenie dostępności zasobów muzealnych oraz zachęcenie do kontaktów z kulturą także najmłodszych gości. Z tego powodu przy wybranych eksponatach umieszczone są kolorowanki stworzone specjalnie dla nich.

MobileMS, oprócz portalu i aplikacji na dwa systemu, zrealizowało również serię filmów promujących projekt, które można obejrzeć na kanale YouTube.

Miło nam również poinformować, że ukazały się już pierwsze wzmianki w mediach: https://wtkplay.pl/video-id-36025-bilans_u_podstaw (materiał dotyczący projektu zaczyna się ok. 9:50 min).

Muzea Wielkopolski to kolejny projekt realizowany przez MobileMS, którego celem jest prezentacja zdigitalizowanych eksponatów na szeroką skalę. W 2013 roku zakończyliśmy z sukcesem projekt Wirtualne Muzea Małopolski, który wówczas liczył ponad 700 obiektów, w tym wiele eksponatów 3D! Więcej na temat WMM można przeczytać w naszej prezentacji.